Oxon Under 11 trials 2009
Final Standings
Place Name AgeGp School Score Tie-break (Sum Progr.)
1-3 Anna Wang u10 OHS 5 19.0
Daniel D'Souza-Eva u10 MCS 5 17.0
Cameron Hill u11 MCS 5 15.0
4 Gyu-Won Kim u10 Emmanuel C 4.5 17.5
5-6 Henry Phillips u9 MCS 4 13.0
Charlie Cook u11 MCS 4 12.0
7-13 Palden Ball u10 MCS 3.5 14.5
Jack Bancroft u11 MCS 3.5 14.5
Oliver Hartley u10 Harwell 3.5 13.5
Jacob Coxon u10 MCS 3.5 13.5
Ruth Friedlander u11 OHS 3.5 12.5
Rowan White u11 OHS 3.5 11.5
Daniel Savage u10 Emmanuel C 3.5 11.0
14-19 Louis Hampden u11 Abingdon 3 13.5
Amy Muellbauer u10 OHS 3 12.0
Irene Mathias u10 OHS 3 10.0
Gabriel Ing u11 MCS 3 10.0
Richard Woolley u10 Harwell 3 9.0
Jin-Won Kim u8 Emmanuel C 3 8.0
20-25 David Sterrie u10 Cumnor 2 9.0
James Graham u10 St Andrew's 2 8.0
Steffan Allen u8 St Andrew's 2 7.0
Angel Jin u11 Headington 2 6.0
Florence Marsden u9 Beckley 2 6.0
Susana Bennett-Anton u10 Cumnor 2 6.0
26-27 Claudia Macey-Dare u11 Headington 1 3.0
Hannah Hornby u9 Headington 1 2.0
Cross Table
No Name Feder Club Total 1 2 3 4 5 6
1 Anna Wang u10 OHS 5 3:+ 9:+ 2:+ 14:+ 4:- 8:+
2 Daniel D'Souza-Eva u10 MCS 5 19:+ 15:+ 1:- 10:+ 9:+ 16:+
3 Cameron Hill u11 MCS 5 1:- 26:+ 20:+ 15:+ 7:+ 4:+
4 Gyu-Won Kim u10 Emmanuel C 4.5 17:+ 11:= 7:+ 8:+ 1:+ 3:-
5 Henry Phillips u9 MCS 4 25:+ 12:= 8:- 13:= 22:+ 15:+
6 Charlie Cook u11 MCS 4 21:- 22:+ 23:+ 7:- 20:+ 14:+
7 Palden Ball u10 MCS 3.5 22:+ 20:+ 4:- 6:+ 3:- 10:=
8 Jack Bancroft u11 MCS 3.5 16:+ 14:= 5:+ 4:- 11:+ 1:-
9 Oliver Hartley u10 Harwell 3.5 26:+ 1:- 25:+ 17:+ 2:- 13:=
10 Jacob Coxon u10 MCS 3.5 13:= 21:+ 12:+ 2:- 14:= 7:=
11 Ruth Friedlander u11 OHS 3.5 24:+ 4:= 14:- 12:+ 8:- 21:+
12 Rowan White u11 OHS 3.5 18:+ 5:= 10:- 11:- 23:+ 22:+
13 Daniel Savage u10 Emmanuel C 3.5 10:= 16:- 18:+ 5:= 17:+ 9:=
14 Louis Hampden u11 Abingdon 3 27:+ 8:= 11:+ 1:- 10:= 6:-
15 Amy Muellbauer u10 OHS 3 23:+ 2:- 21:+ 3:- 19:+ 5:-
16 Irene Mathias u10 OHS 3 8:- 13:+ 17:- 23:+ 18:+ 2:-
17 Gabriel Ing u11 MCS 3 4:- 24:+ 16:+ 9:- 13:- 20:+
18 Richard Woolley u10 Harwell 3 12:- 27:+ 13:- 21:+ 16:- 24:+
19 Jin-Won Kim u8 Emmanuel C 3 2:- 23:- 27:+ 24:+ 15:- 26:+
20 David Sterrie u10 Cumnor 2 0:+ 7:- 3:- 27:+ 6:- 17:-
21 James Graham u10 St Andrew's 2 6:+ 10:- 15:- 18:- 25:+ 11:-
22 Steffan Allen u8 St Andrew's 2 7:- 6:- 26:+ 25:+ 5:- 12:-
23 Angel Jin u11 Headington 2 15:- 19:+ 6:- 16:- 12:- 0:+
24 Florence Marsden u9 Beckley 2 11:- 17:- 0:+ 19:- 26:+ 18:-
25 Susana Bennett-Anton u10 Cumnor 2 5:- 0:+ 9:- 22:- 21:- 27:+
26 Claudia Macey-Dare u11 Headington 1 9:- 3:- 22:- 0:+ 24:- 19:-
27 Hannah Hornby u9 Headington 1 14:- 18:- 19:- 20:- 0:+ 25:-